Kluczowe osoby

Udziałowcy Sunningwell International Polska Sp. z o.o.
Marek Frydrych

Marek Frydrych

Piotr Dysko

Piotr Dysko

Zarząd Sunningwell International Polska Sp. z o.o.
Marek Frydrych

Marek Frydrych
Prezes zarządu

Marek Frydrych jest głównym udziałowcem i prezesem Zarządu Sunningwell International Polska Sp. z o.o. (SIP). Stworzenie SIP było konsekwencją wieloletniej działalności Pana Frydrycha na rynkach azjatyckich, szczególnie w Chinach. Marek Frydrych jest głównym udziałowcem i dyrektorem wykonawczym Sunningwell International Limited, firmy zarejestrowanej w Hongkongu  w 1989 roku. Sunningwell HK przez wiele lat prowadziła handel zagraniczny, handlując wyrobami stalowymi, chemicznymi oraz innymi materiałami masowymi (tzw. commodities).

Pan Marek Frydrych ukończył dwie uczelnie wyższe – Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a w latach 1988-1991 był pracownikiem Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju.

Od 1991 roku do 2007 roku pracował na Dalekim Wschodzie (Szanghaj, Hongkong) prowadząc firmy zajmujące się handlem stalą, chemia, węglem, złomem, ruda żelaza i innymi materiałami masowymi (comodities). W latach 1996-2002 był głównym udziałowcem i prezesem firmy Uralsky Metal (metalurgiczna część Lysva Steel Mill in Russian Federation).

W 2007 roku powrocił do Polski,  angażując się w projekty inwestycyjne i budowlane w zakresie infrastruktury i energetyki. W 2009 roku zarejestrował – wraz z partnerem Piotrem Dysko – Sunningwell International Polska.

Posługuje się biegle językiem angielskim, rosyjskim i chińskim, podstawowa znajomość  języka włoskiego i niemieckiego.

Piotr Sławiński

Piotr Sławiński
Członek Zarządu

Absolwent Sinologii (magister) Uniwersytetu Warszawskiego. Ponad 10 lat doświadczenia w handlu zagranicznym (Polimex-Cekop Ltd. – Sprzedawca, Ministerstwo Handlu Zagranicznego RP- ekspert Ministerstwa i Konsul Handlowy w Szanghaju: kilka zagranicznych firm handlowych – odpowiedzialny za transakcje importowe i eksportowe) oraz ponad 15 lat doświadczenia w dyplomacji (Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP – Konsul Generalny RP w Guangzhou, Szef Misji w Szanghaju, Konsul – sprawy prawne w Ankarze).

Obecnie członek Zarządu Sunningwell International Polska.

Współpraca
Surojit Ghosh

Surojit Ghosh

Surojit posiada imponujące wykształcenie i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Jest absolwentem Instytutu Biegłych Rewidentów w Indiach oraz Instytutu Księgowych Zakładów Kosztowych w Indiach. Jest członkiem obu Instytutów.
W latach 2004-2016 zajmował globalne stanowiska w Arcelor Mittal.

 • Arcelor Mittal Meksyk; (kontroler/CFO-2004-2005)
  Prowadził efektywne generowanie i zarządzanie gotówką, co doprowadziło do wcześniejszej spłaty ponad 400 mln USD długu.
 • Arcelor Mittal Rumunia (2005-2006)
  Country Manager i CFO ds. Operacji w Rumunii – był odpowiedzialny za finanse, zarządzanie interesariuszami, relacje z rządem, informatykę prawną i zaopatrzenie.
  Doprowadził do poprawy relacji z rządem, co stworzyło odpowiednią platformę do rozwiązywania istotnych kwestii związanych z pomocą publiczną/SPA.
 • Arcelor Mittal Polska (2006-2014)
  Wiceprezes Arcelor Mittal & CFO na Europę Środkowo-Wschodnią, członek zarządu Acelor Mittal Polska. Był liderem w zarządzaniu transformacją i zmianą w biznesie napędzającym zrównoważony wzrost w działalności operacyjnej. Odpowiadał za zarządzanie rządami krajowymi i kluczowymi interesariuszami oraz koordynowanie najważniejszych inicjatyw branżowych z Komisją Europejską w Brukseli, formułowanie przepisów prawnych w zakresie podatków i zmian klimatycznych. Surojit stworzył JV z Tauronem dla elektrowni w Polsce i Czechach oraz JV z prywatnym inwestorem dla rozwoju portu w Gdańsku.
 • Arcelor Mittal Kazachstan
  Wiceprezes AM CFO i Country Manager. Prowadził przełomowe przedsięwzięcia, w tym współpracę z rządem na rzecz spławiania kazachskiego Tenge.
  1980-2004 był związany z firmami międzynarodowymi.
 • Dunlop India Limited (1980-1994) – wewnętrzny audytor generalny,
 • Indian Aluminium Company / Hindalco Industries 1995-2004 jako Senior General Manager Finance.
 • EY-Polska – 2016-2019
  Dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za rozwój biznesu w CESA (32 kraje).
+48 22 749 16 99
info@sunningwell.co
Przemysłowa 30,
00-450 Warszawa