Prezentacja piłkarzy Rakowa w hali Huty Częstochowa

24 Sie
Prezentacja piłkarzy Rakowa w hali Huty Częstochowa

Prezentacja piłkarzy Rakowa w hali Huty Częstochowa

RKS Raków Częstochowa zorganizował w środę, 19 sierpnia, prezentację piłkarzy w hali Konstrukcji Stalowych Huty Częstochowa, a już w sobotę (22.08.2020) rozpocznie nowy sezon PKO Ekstraklasy meczem z mistrzem Polski Legią Warszawa.

Prezentacja zespołu Rakowa przed sezonem to już tradycja. Zazwyczaj odbywała się z udziałem kibiców w centrum Częstochowy lub w hali sportowej. W tym roku, ze względu na COVID-19, nie było to możliwe. Władze klubu wpadły więc na pomysł, aby zorganizować prezentację online, z transmisją „na żywo” w internecie, w industrialnej scenografii Huty Częstochowa. To nawiązanie do historii klubu, który w 1921 r. powstał z inicjatywy hutników.

Kierownictwo spółki Sunningwell International Polska, dzierżawiącej Hutę, bezpłatne użyczyło hali Konstrukcji Stalowych, która obecnie nie jest wykorzystywana (trwają przygotowania do wznowienia w niej produkcji konstrukcji). W środę od rana ekipy techniczne – pod okiem specjalistów z Działu Ochrony Huty oraz Działu BHP i Ochrony Środowiska –– montowały oświetlenie, nagłośnienie i kamery, a przed godz. 19 przyjechali piłkarze Rakowa, sztab szkoleniowy z trenerem Michałem Papszunem i prezes klubu Wojciech Cygan. Blisko godzinna prezentacja, podczas której wszyscy zawodnicy i trenerzy wystąpili przed kamerami wewnątrz hali produkcyjnej wypadła bardzo efektownie.

Relację z prezentacji można zobaczyć m.in. na profilach klubu RKS Raków Częstochowa na Facebooku, Twitterze i YouTube.